20 sierpnia 2020
Szwalnia

Metki to temat bardzo rozległy, ponieważ są nieodłączną częścią każdej odzieży. Niezależnie czy zakupimy bezpośrednio od producenta czy w sklepie, produkt musi posiadać metkę. Umieszczenie przy odzieży metki zawierającej najważniejsze informacje, takie jak skład materiału czy zalecany sposób prania, jest wymagane przepisami prawa. Metki pełnią jednak nie tylko funkcje informacyjne. Mogą być formą ozdoby, a także świadczyć o prestiżu marki. Wiele zależy od tego w jaki sposób zostaną wykonane. Na indywidualne metki odzieżowe decydują się głównie marki odzieżowe oraz brandy. Coraz częściej obserwujemy jednak trend, w którym firmy zamawiające odzież firmową z nadrukiem dla pracowników, również chcą, aby ich metka była wyjątkowa.

Koszulki z importu posiadają z reguły ich dwa rodzaje: metkę informacyjną wszytą od wewnątrz koszulki oraz metkę producenta wszytą na karku. Ta druga metka zawiera logo producenta oraz rozmiar. Wiele firm produkuje je w ten sposób, aby były łatwe do usunięcia. Są to metki, które wypruwa się lub wyrywa, nie uszkadzając przy tym odzieży.

Jaki jest cel tego zabiegu? Klienci mogą sami zdecydować czy chcą zachować metkę, czy wszyć własną. Zamawiamy wówczas indywidualne metki odzieżowe, które produkowane są w Polsce. Umieszcza się na nich   informacje o rozmiarze, a także logo firmy/brandu czy inny znak szczególny. Po sprowadzeniu odzieży, metka jest usuwana, a na jej miejsce wszywamy własną.

W naszej szwalni istnieje możliwość, aby od razu podczas produkcji bluz czy koszulek wszyć metki zamówione przez Ciebie, albo po prostu wszywki rozmiarowe – uniwersalne, pozbawione logotypów. Do koszulki z nadrukiem może zostać dołączona kartonowa etykieta z własnym nadrukiem, która zastąpi jej klasyczną wersję. Inną opcją na zastąpienie klasycznej metki może być nadrukowanie jej na odzieży – od wewnętrznej lub zewnętrznej strony – za pomocą sitodruku.

Należy pamiętać, że proces produkcji indywidualnych metek odzieżowych zajmuje trochę czasu. Zwłaszcza producenci metek żakardowych często określają czas oczekiwania na 2-3 tygodnie. Jest to także kolejny koszt, który należy doliczyć kalkulując cenę odzieży – usługa wyprucia, usługa produkcji metki, usługa wszycia metki odzieżowej. Dlatego warto rozważyć czy zamówienie tej formy identyfikacji przyniesie nam wymierne korzyści np. wizerunkowe. Jeśli tak, wówczas warto zainwestować w indywidualną metkę odzieżową do naszych koszulek czy bluz z nadrukiem.

buy print logo

Profesjonalne usługi z zakresu sitodruku, produkcji odzieży oraz projektowania graficznego.

Kontakt z BUYprint
ul. Zachodnia 49-51
63-100 Śrem, Polska

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  BUYprint

Scroll to top