25 sierpnia 2020
Sitodruk

Koszulki firmowe z nadrukiem to jedno z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorstwa rozwiązań w zakresie odzieży dla pracowników. T-shirty reklamowe oraz koszulki polo z nadrukiem noszone są na halach produkcyjnych, sprzedażowych i w punktach obsługi klienta. Zakładają je również pracownicy realizujący montaże w siedzibie klienta, jak również podwykonawcy wykonujący prace dla innej marki.

Często spotykamy się z pytaniem o to, co powinien zawierać nadruk na koszulce firmowej. Odpowiedź jest uzależniona od tego, jakie funkcje ma pełnić t-shirt i w jakich okolicznościach będzie przez pracownika noszony. Kiedy koszulka powinna zawierać tylko logo? A kiedy przyda się również adres strony internetowej, adres siedziby, numer telefonu czy adres mailowy? Prześledźmy w jakich warunkach, poszczególne elementy, powinny znaleźć się na koszulce dla pracowników.

Hala produkcyjna, hala sprzedażowa, punkt obsługi klienta

Koszulka powinna zawierać logo firmy i jest to w zasadzie jedyna niezbędna informacja, sprawiająca, że realizujemy postulat spójnej identyfikacji wizualnej. Dalsze decyzje uzależnione są od specyfiki działalności. Na hali produkcyjnej mogą to być na przykład różne kolory koszulek uzależnione od działu czy stanowiska, na którym dana osoba pracuje. Na hali sprzedażowej możemy umieścić dodatkowy napis na plecach np. „sprzedawca”, „doradca klienta” albo „w czym mogę pomóc?”, który pomoże klientom w identyfikacji obsługi. Dane adresowe czy strony internetowej są w tej sytuacji całkowicie zbędne, ponieważ klient już do nas trafił i wie jak ponownie nas znaleźć.

Montaż w siedzibie klienta, inne prace poza siedzibą firmy, podwykonawcy

Nie zawsze pracownicy mają przy sobie wizytówkę firmy. Jeśli projekt jest realizowany przez podwykonawców, to nie mają jej z pewnością. Nie każdy też o wizytówkę zapyta. Koszulka firmowa z nadrukiem stanowi jednocześnie reklamę i wizytówkę firmy. W tej sytuacji powinna zawierać nie tylko logo firmy, ale także dodatkowe informacje, które pozwolą firmę zidentyfikować i odszukać. Adres strony internetowej czy numer telefonu powinniśmy umieścić na plecach, czyli w miejscu, w którym potencjalny klient nie będzie czuł się skrępowany przypatrywaniem czy przepisaniem danych. Pamiętajmy o tym, aby na koszulce nie znajdowało się zbyt wiele informacji. Wybierzmy te, które są dla naszej działalności najważniejsze. Jeśli prowadzimy sklep Internetowy – niech to będzie adres sklepu, a jeśli warsztat samochodowy – lepiej będzie podać klientowi adres czy numer telefonu.

Gdzie umieścić nadruk na koszulce?

Projektując nadruk na koszulkach, warto pamiętać o tym, że nie zawsze nadrukowany musi być przód odzieży. Nadruk na przodzie koszulki jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Często jest też traktowany jako rozwiązanie budżetowe. Nic bardziej mylnego! Koszt nadruku techniką sitodruku uzależniony jest od nakładu, ilości użytych kolorów oraz ilości matryc – czyli ilości miejsc, w których umieścimy nadruk. Ich lokalizacja jest obojętna. Tyle samo będzie kosztował dwukolorowy nadruk sitodrukiem stu koszulek w kolorze czarnym na przodzie, co na plecach.

Jakie miejsca mamy do dyspozycji? Wspomniany już przód i tył koszulki. Ponadto nadruk może znaleźć się na jednym lub obu rękawkach, na piersi, a także na karku. To oczywiście standardowe i najpopularniejsze propozycje miejsc nadruku koszulki firmowej. Zawsze istnieje możliwość realizacji nadruku według pomysłu klienta. Jeśli posiadasz logo i dane swojej firmy, ale nie jesteś pewien jak idealnie rozmieścić je na koszulce firmowej, zadzwoń do nas. Z przyjemnością doradzimy optymalny wybór, a nasze studio graficzne wykona dla Twojej firmy projekt i wizualizację nadruku na koszulce.

buy print logo

Profesjonalne usługi z zakresu sitodruku, produkcji odzieży oraz projektowania graficznego.

Kontakt z BUYprint
ul. Zachodnia 49-51
63-100 Śrem, Polska

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  BUYprint

Scroll to top