Metki odzieżowe

Każda marka odzieżowa posiada własną, charakterystyczną metkę odzieżową. Tego typu metkę wszywa się zazwyczaj na karku, a jej zadaniem jest nie tylko poinformowanie Klienta o rozmiarze, ale także identyfikacja brandu. Metki odzieżowe wszywa się też często na zewnątrz przy ściągaczu bluzy, czy przy dolnym szwie koszulki – pełnią wówczas funkcję ozdobną. Każdy zakupiony w sklepie produkt odzieżowy, posiada także wszytą metkę zwierającą najważniejsze informacje. Jest to zazwyczaj metka boczna. Na tego typu wszywkach sprawdzimy skład materiału, informacje o sposobie prania, prasowania czy suszenia. Metki pełnią niezwykle ważną rolę: mogą świadczyć o prestiżu marki oraz świadczyć o jakości wyrobu.

Wszywki rozmiarowe uniwersalne

Odzież produkowana w naszej szwalni może zostać oznaczona uniwersalną wszywką rozmiarową. Oferujemy żakardowe metki do ubrań, które są zarówno trwałe, jak i eleganckie. Są również najczęściej wykorzystywane przez branżę odzieżową. Metki boczne, informacyjne, są zazwyczaj wykonane z satyny lub poliestru i są obowiązkowo wszywane do każdej wyprodukowanej sztuki odzieży.

Na zamówienie dedykowanych metek z logo, coraz częściej decydują się nie tylko brandy odzieżowe, ale również firmy, zamawiające odzież w celach promocyjnych. Koszulka z metką z logo podnosi prestiż i upewnia klienta, że wygrywając w konkursie jedną z 12 000 szt. koszulek z limitowanej edycji, otrzymał produkt premium. Zajmujemy się wszywaniem metek dostarczonych przez zamawiającego. Na życzenie polecimy również firmy, z którymi współpracujemy. Świadczymy również usługi w zakresie przeszywania metek odzieżowych. W tym dwustopniowym procesie najpierw wypruwamy oryginalną metkę, a następnie zastępujemy ją metką wykonaną na zamówienie.

Metki nadrukowane sitodrukiem

Jest to forma naniesienia metki bezpośrednio na odzież za pomocą techniki sitodruku. Jest to metoda nie tylko bardzo trwała, ale również w znaczący sposób wpływająca na komfort noszenia – zwłaszcza w przypadku koszulek. Metki nadrukowane sitodrukiem mogą mieć jeden lub kilka kolorów. Są najczęściej nanoszone w miejsce tradycyjnej metki – na karku od wewnętrznej strony odzieży. Część Klientów decyduje się również na nadrukowanie metki po zewnętrznej stronie odzieży, aby uzyskać oryginalny wygląd.

Etykiety kartonowe

Inną formą identyfikacji odzieży są etykiety kartonowe z dziurką pozwalającą na jej zawieszenie przy produkcie. Z tego powodu zamiennie używa się nazwy „przywieszki”. Etykiety z logo są często przymocowywane do odzieży, która posiada wyłącznie wszywkę rozmiarową – w celach promocyjnych.  Przywieszki kartonowe stosowane są również jako drugi elementy identyfikacyjny – obok metki odzieżowej.

Spodobała Ci się nasza oferta?

Zadzwoń lub napisz jeszcze dziś!
buy print logo

Profesjonalne usługi z zakresu sitodruku, produkcji odzieży oraz projektowania graficznego.

Kontakt z BUYprint
ul. Zachodnia 49-51
63-100 Śrem, Polska

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  BUYprint

Scroll to top