Contents

SITODRUK

Czy sitodruk można prać?

Są ludzie, w których słowo nadruk budzi skojarzenia z czymś nietwałym, co w połączeniu z wodą może się wręcz rozpuścić. W przypadku nadruku techniką sitodruku nie trzeba się o to obawiać. Jest to niezwykle trwała metoda znakowania odzieży – odporna na spieranie się i działanie promieni UV. Zalecana temperatura prania odzieży z sitodrukiem to 40 stopni Celsjusza, a maksymalna temperatura to aż 60 stopni Celsjusza.

Jaki możecie zrobić maksymalny format nadruku sitodrukiem?

W naszej drukarni sitodrukowej pracujemy na nowoczesnych maszynach MHM – maksymalny format nadruku wynosi aż 100×70 cm. Dzięki takiemu obszarowi nadruku możemy zaoferować Państwu wykonanie nadruków techniką fullprint – w której cała powierzchnia koszulki jest zadrukowana. Dzięki temu, że nadrukowujemy nie tylko na odzieży gotowej, ale również na wykrojach zanim te zostaną zszyte, możliwe jest uzyskanie nadruku na odzieży aż do szwów.

Czy realizujecie nadruki typu fullprint?

Tak, dzięki temu, że posiadamy dużą powierzchnię nadruku (100×70 cm) oraz możliwość zszycia odzieży po wykonaniu nadruku, realizujemy sitodruk techniką fullprint (zwaną również allprint) dzięki któremu cała powierzchnia koszulki jest zadrukowana – aż do szwów.

Czy mogę dostarczyć Wam gotowy projekt nadruku?

Tak, co prawda posiadamy własne studio graficzne, ale nie jest konieczne, abyś zamawiał u nas projekty. Możesz przesłać nam swój projekt logo albo projekt grafiki, a my zajmiemy się wyłącznie technicznym przygotowaniem do druku.

Jaki format grafiki muszę dostarczyć do nadruku?

Nadruk sitodrukiem wymaga tzw. grafiki wektorowej – opisania obrazu za pomocą brył i figur geometrycznych. Pliki wektorowe to te zapisane w rozszerzeniach *cdr *ai *eps czy *svg. Wektory można również zapisać w formacie *pdf – jednak nie każdy *pdf jest grafiką wektorową. Jeśli nie posiadasz grafiki w tej wersji – nic straconego. Jesteśmy w stanie zwektoryzować Twój projekt pod warunkiem otrzymania go w wysokiej jakości i przystępnym formacie (np. *jpg).

Nie mam logo w wersji wektorowej. Co zrobić?

Logo w wersji wektorowej jest konieczne do wykonania nadruków metodą sitodruku. Jeśli nie posiadasz pliku wektorowego i nie masz czasu lub nie potrafisz przeprowadzić wektoryzacji, my możemy się tym zająć: zwektoryzujemy Twój projekt – wystarczy, że prześlesz nam go w możliwie najwyższej jakości oraz przystępnym formacie (np. *jpg).

Czy nadrukowujecie na odzieży powierzonej?

Tak, możesz dostarczyć nam zakupioną lub wyprodukowaną przez siebie odzież, a my wykonamy na niej sitodruk. Wykonujemy również nadruk na wykrojach zanim zostaną zszyte.

Jakie macie terminy realizacji sitodruku?

Terminy zależne są od aktualnej kolejki produkcyjnej – w wysokim sezonie jest ona dłuższa, a poza sezonem naturalnie jest krótsza. Niezależnie od tego zawsze staramy się zaproponować jak najkorzystniejszy czas realizacji zamówienia, a w sytuacji pilnych zamówień, jesteśmy w stanie zrealizować usługę w trybie ekspres. Przygotowując wycenę poinformujemy Cię ile zajmie realizacja Twojego zamówienia i wspólnie ustalimy dogodny termin.

Ile kosztuje nadruk koszulek?

Cena nadruku sitodrukiem na koszulkach jest uzależniona przede wszystkim od dwóch czynników. Pierwszym jest ilość nadrukowywanych kolorów – każdy kolor na sitodruku nadrukowywany jest oddzielnie i każdy wymaga stworzenia dla niego oddzielnej matrycy (szablonu). Drugim czynnikiem jest ilość nadrukowywanych sztuk odzieży. Za ogólną zasadę można przyjąć, że im większa ilość nadrukowywanych sztuk odzieży, tym cena w przeliczeniu na sztukę jest niższa. Koszty dodatkowe, które mogą wpłynąć na końcową cenę to wektoryzacja logo (jeśli nie dysponujesz grafiką wektorową), separacja wzorów rastrowych oraz dostawa lub transport gotowego zlecenia. We wszystkich naszych wycenach precyzyjnie wymieniamy wszystkie koszty – zarówno te niezbędne jak i opcjonalne – oraz oferujemy różne warianty budżetowe, abyś nigdy nie był zaskoczony końcową ceną produktu.

Ile kosztuje bluza z nadrukiem sitodrukiem?

Podobnie jak w przypadku koszulek z nadrukiem, głównym czynnikiem branym pod uwagę przy wycenie nadruku na bluzach, jest ilość kolorów oraz ilość nadrukowywanych bluz. Jeśli obszar zadruku jest większy niż standardowy – rozmiar zbliżony do A4 – to cena może również wzrosnąć ze względu na duże zużycie farby. Wyślij nam zapytanie z projektem grafiki, którą chcesz nadrukować, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę.

Jak złożyć zamówienie na odzież z nadrukiem?

Zacznij od zadzwonienia do nas lub wysłania maila na adres handel@buy-print.pl W wiadomości napisz ile sztuk nadruków Cię interesuje (np. 1000 koszulek z nadrukiem z przodu i na plecach) oraz wyślij projekt – najlepiej od razu w wersji „do druku”- aby możliwe było dokładne określenie kosztów. W odpowiedzi na Twoje zapytanie, przygotujemy szczegółową wycenę w różnych wariantach, a jeśli podczas jej przygotowywania, pojawią się pytania, to skonsultujemy się z Tobą. Po otrzymaniu propozycji i wyborze najkorzystniejszego wariantu możesz złożyć zamówienie poprzez druk zamówienia, który Ci udostępnimy bądź poprzez opłacenie faktury proforma.

Chcę otrzymać katalog nadruków.

Świetnie! Dziękujemy za zainteresowanie katalogiem. Napisz do nas na adres handel@buy-print.pl lub wyślij wiadomość używając formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Prosimy pamiętaj o podaniu adresu korespondencyjnego.

Jaki jest minimalny nakład nadruku odzieży firmowej?

Za minimalny nakład nadruku przyjmujemy 10 sztuk, jednak najkorzystniejszy stosunek ceny do ilości przy sitodruku zaczyna się od 100 sztuk nadruków według jednego projektu.

Jak pakowane są koszulki?

Standardowo koszulki są przez nas składane i pakowane w kartonowe opakowania zbiorcze. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowo usługi indywidualnego konfekcjonowania odzieży, które polega na złożeniu koszulki i umieszczeniu jej w foliowym, zaklejanym woreczku, opatrzonym naklejką rozmiarową. Ponadto woreczki mogą posiadać nadruk np. z logo Twojej firmy (opcja polecana przy większych nakładach) lub zostać wzbogacone o naklejki z Twoim logo (polecane przy mniejszych nakładach).

Czy mogę zamówić prototyp odzieży z nadrukiem?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zamawiając duże ilości odzieży firmowej, chcesz mieć gwarancję satysfakcji, dlatego możemy przygotować 1 sztukę odzieży albo kilka sztuk różnych modeli czy nadruków, aby po obejrzeniu ich „na żywo” było możliwe podjęcie przez Ciebie decyzji o wyborze danego produktu czy ewentualnych poprawkach. Zamówienie prototypu nie jest wliczone w cenę podstawową nadruków i jest dodatkowo płatne.

SZWALNIA

Czy macie gotowe modele koszulek do wyboru?

Tak, dysponujemy kilkoma modelami tshirtów, które produkujemy w naszej szwalni. Do wyboru są zarówno modele męskie, damskie jak i dziecięce. Standardowo nasze koszulki szyjemy z czarnej, bawełnianej dzianiny o gramaturze 180 g/m kw, jednak istnieje możliwość zamówienia dowolnych kolorów i różnej gramatury, ponieważ współpracujemy bezpośrednio z polskimi producentami dzianin.

Jaka jest minimalna ilość przy zamawianiu koszulek Waszej produkcji?

Przy standardowych założeniach tj. kolor czarny, bawełna 100%, gramatura 180 g/m kw istnieje możliwość zakupu już jednej sztuki odzieży. Jeśli chcesz zamówić koszulkę wykonaną według naszego projektu, jednak wykonaną np. w innym kolorze, wówczas minimalne zamówienie to około 70 sztuk – czyli jedna partia materiału. Dokładna ilość zależy od tego jakie rozmiary zamówisz – mogą być różne, a na każdy rozmiar potrzeba trochę inną ilość dzianiny.

Czy macie gotowe modele bluz do wyboru?

Tak, dysponujemy gotowymi modelami bluz produkowanymi w naszej szwalni. Do wyboru są zarówno proste modele bluz,  bluzy z kapturem, na zamek, bluzy ze ściągaczami oraz modele „brzdąc” – czyli bluzy dziecięce. Standardowo nasze bluzy szyjemy z czarnej, bawełnianej dzianiny o gramaturze 280 g/m kw, jednak istnieje możliwość zamówienia dowolnych kolorów i różnej gramatury, gdyż współpracujemy bezpośrednio z polskimi producentami dzianin.

Jakie inne gotowe modele odzieży macie w swojej ofercie?

Poza t-shirtami oraz różnymi modelami bluz warto zwrócić uwagę na naszą ofertę bluzek z długim rękawem – tzw. long sleeve, bezrękawników – tzw. tank top, koszulek polo, krótkich spodenek, czapek bawełnianych oraz majtek damskich.

Czy szyjecie coś poza odzieżą wg. gotowych projektów?

Jak najbardziej! W swojej ofercie mamy również torby bawełniane, worki gimnastyczne oraz maseczki ochronne jednorazowe i wielokrotnego użytku. Szyjemy także smycze reklamowe.

Czy szyjecie odzież reklamową dla dzieci?

Tak, do Państwa dyspozycji oddajemy gotowe modele body oraz koszulek dla niemowląt, a także bluzy dla maluszków i koszulki junior dla dzieci.

Czy możecie wykonać projekt odzieży?

Nie prowadzimy biura konstrukcji odzieży – pracujemy od momentu otrzymania projektu, poprzez wykrój i zszycie aż do metkowania i konfekcji. Jeśli chcesz, abyśmy uszyli Twoją autorską kolejkcję możesz się do nas zwrócić – chętnie polecimy Ci konstrukorkę, a następnie według jej projektów uszyjemy Twoją kolekcję.

Czy szyjecie odzież według projektów?

Zajmujemy się szyciem według dostarczonych projektów. Możemy szyć z zamówionych i dostarczonych przez Ciebie materiałów jak również wykrojów, ale możemy także zamówić materiał od jednego ze współpracujących z nami producentów dzianin i wykonać samodzielnie wykroje (posiadamy krojownię).

Czy mogę dostarczyć Wam swoje metki do koszulek?

W odzieży produkowanej przez nas istnieje możliwość wszycia dowolnej metki – również takiej dostarczonej przez Ciebie. Większość odzieży importowanej posiada możliwość usunięcia metek producenta – w tej sytuacji świadczymy usługę zarówno usunięcia metki, jak i wszycia nowej.

Szwalnia – jakie macie terminy realizacji?

Zawsze staramy się odpowiedzieć w pierwszej kolejności na Twoje zapotrzebowanie w realizacji zamówienia na oczekiwany przez Ciebie termin. Przygotowując wycenę na pewno poinformujemy Cię ile zajmie realizacja Twojego zamówienia i jak wyglądają aktualne możliwości realizacyjne, które są uzależnione od kolejki produkcyjnej. W przypadku standardowych rozwiązań istnieje również możliwość zamówienia produktów bezpośrednio z naszego magazynu – dostępność uzależniona jest od aktualnych stanów magazynowych.

POZOSTAŁE

Czy zamawiacie odzież na życzenie klienta?

Współpracujemy z wieloma zagranicznymi markami, które w swojej ofercie mają odzież reklamową i odzież firmową zarówno w wersji ekonomicznej jak i premium. W związku z tym, że współpracujemy z czołowymi dystrybutorami poszczególnych marek, możemy zagwarantować szybką dostawę zamówienia z europejskich magazynów. Jeśli zamawiasz u nas odzież z nadrukiem usługa będzie zrealizowana wspólnie – najpierw odzież dotrze do nas, gdzie zostanie nadrukowana, a następnie spakowana i dostarczona do Ciebie.

Czy prowadzicie kontrolę jakości?

Jakość zarówno w sitodruku jak i szyciu jest dla nas wyjątkowo ważna. Produkcję realizujemy z najwyższą dbałością o szczegóły, mając na uwadze długoletnie relacje z naszymi klientami. W związku z tym na każdym etapie produkcyjnym przeprowadzamy szczegółową kontrolę jakości.

Jak otrzymać ofertę dopasowaną do moich potrzeb?

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz na stronie lub poprzez adres mailowy handel@buy-print.pl Postaraj się jak najdokładniej napisać czego potrzebujesz i nie obawiaj się – w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktujemy się z Tobą, aby dopytać o szczegóły. Przygotujemy dla Ciebie propozycję szytą na miarę: wariantową ze szczegółową wyceną i opcjami dodatkowymi, abyś przed podjęciem decyzji miał pełen obraz zarówno możliwości jak i kosztów.

Czy macie specjalny cennik agencyjny?

Od lat współpracujemy z agencjami reklamowymi oraz eventowymi i zdajemy sobie sprawę z tego, że cały ciężar procesu sprzedaży produktu jest ponoszony właśnie przez agencję, dlatego oferujemy atrakcyjne zniżki przy zamówieniach agencyjnych.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak, jesteśmy firmą, wpisaną do rejestru działalności gospodarczej i zarejestrowaną jako płatnik VAT. Wystawiamy faktury z 23% VAT.

Nie prowadzę działalności gospodarczej – czy mogę złożyć zamówienie?

Jak najbardziej osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej również mogą składać u nas zamówienia. Za dokonany zakup otrzymasz fakturę imienną lub paragon.

Czy istnieje możliwość osobistego odbioru?

Tak, nasza firma mieści się w Śremie pod Poznaniem. Istnieje możliwość osobistego odbioru codziennie w godzinach od 7:00 – 15:00 lub w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu się.

Czy istnieje możliwość spotkania?

Nasz przedstawiciel z przyjemnością spotka się z Tobą, aby porozmawiać o tym jak możemy wesprzeć Twój biznes – w tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy na adres handel@buy-print.pl

buy print logo

Profesjonalne usługi z zakresu sitodruku, produkcji odzieży oraz projektowania graficznego.

Kontakt z BUYprint
ul. Zachodnia 49-51
63-100 Śrem, Polska

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  BUYprint

Scroll to top