23 lipca 2020
Szwalnia
polskie szwalnie

W jednym z ostatnich artykułów poruszyliśmy temat kosztów uszycia koszulek w polskiej szwalni odzieżowej. Dziś chcielibyśmy powiedzieć o korzyściach płynących ze współpracy z lokalnymi szwalniami. Oto 6 powodów dla których wybór polskiej szwalni może okazać się „strzałem w 10!”:

  1. JAKOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

Dopracowana w najmniejszym szczególe, uszyta z wysokogatunkowej bawełny, trwała – taka właśnie jest odzież z polskich szwalni.

  1. WSPARCIE POLSKIEGO BIZNESU

Kupowanie rodzimych produktów i usług ma ogromny wpływ na krajową gospodarkę. Kupując ciuchy szyte w polskich szwalniach mamy wpływ na wiele czynników takich jak wzrost PKB czy tworzenie miejsc pracy w naszym kraju. Szwalnie ubrań to z reguły małe i średnie biznesy, dlatego korzystanie z ich usług to wspieranie małych i średnich przedsiębiorców.

  1. BEZPOŚREDNI KONTAKT

Kontakt bezpośrednio z producentem, zwłaszcza przy zamówieniach personalizowanych, pozwala na przeprowadzenie precyzyjnych ustaleń oraz oszczędność czasu.

  1. BEZPIECZNE TERMINY REALIZACJI

Odzież z importu zazwyczaj dociera na kontynent kontenerowcami, które w wyniku różnych wydarzeń na świecie, mogą mieć opóźnienia. Dlatego warto wybierać wśród produktów aktualnie dostępnych w europejskich magazynów pośredników, jednak wówczas wybieramy spośród tego, co aktualnie jest dostępne. W lokalnej szwalni produkt zostanie uszyty na nasze zapotrzebowanie i w uzgodnionym terminie.

  1. EKOLOGIA

Jak wspomnieliśmy wyżej, odzież importowana przybywa do nas najczęściej z Azji. Transport odbywa się drogą wodną, a następnie lądową, co pozostaje nie bez wpływu na środowisko naturalne. Ograniczając transport dbamy zmniejszenie śladu węglowego na świecie.

  1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Zjawisko pracy w nieludzkich warunkach jest coraz rzadsze. Obecnie większość firm, które produkują odzież na europejskie rynki, posiada certyfikaty świadczące o uczciowości względem pracowników. Wciąż jednak są miejsca, w których można kupić bardzo tanią odzież. Są szwalnie, w których pracuje się po kilkanaście godzin na dobę, wynagrodzenie jest niskie, zatrudniane są dzieci. To tylko niektóre grzechy producentów taniej odzieży z krajów rozwijających się.

buy print logo

Profesjonalne usługi z zakresu sitodruku, produkcji odzieży oraz projektowania graficznego.

Kontakt z BUYprint
ul. Zachodnia 49-51
63-100 Śrem, Polska

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  BUYprint

Scroll to top