8 lipca 2020
Szwalnia

Kolejny artykuł na BUYprintowym blogu postanowiliśmy poświęcić naszej szwalni. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym ustalenia telefoniczne i mailowe zmieniają się z planów i projektów w namacalną rzeczywistość. Ten tekst będzie więc poświęcony zarówno szwalni w sensie technologicznym, ale również naszej filozofii tworzenia odzieży.

Szwalnia XXI wieku

Sama nazwa może budzić dość anachroniczne skojarzenia: w ciasnym pomieszczeniu siedzi krawcowa, która skrupulatnie wycina materiał, a następnie przeszywa go na wielkiej maszynie do szycia, w ustach wciąż trzymając końcówkę zapomnianej nitki, którą przed chwilą nawijała na igłę, aby doszyć guzik. Zapewne wciąż są takie miejsca w naszym kraju – tak mogą wyglądać choćby pogotowia krawieckie w mniejszych miejscowościach. Jednak szwalnie chcące oferować swoim klientom pewne terminy realizacji, powtarzalność procesów produkcyjnych oraz atrakcyjne ceny, muszą iść z duchem czasu i wciąż się rozwijać. Szwalnia ciuchów BUYprint nie jest pod tym względem wyjątkiem – również tutaj wkroczyły nowoczesne technologie. Maszyny oszczędzające energię to dziś norma. Dodatkowo są to nowoczesne „roboty” z elektronicznymi wyświetlaczami umożliwiającymi precyzyjne ustawienie oraz wykonujące proste, acz absorbujące czynności jak chociażby – co dla laików bywa zaskakujące – obcinanie nici.

Co składa się na sukces nowoczesnej szwalni?

Uważamy jednak, że nowoczesne technologie i rozwiązania idące z duchem czasu to nie wszystko. Szwalnia może być doskonale wyposażona, a jednak borykać się z problemami braków zleceń. Kluczem do sukcesu jest świetna organizacja pracy oraz zespół, który działa wspólnie – z pasją i zaangażowaniem. Dobra organizacja pracy to przede wszystkim standaryzacja procesów i procedur, a także komunikacja pomiędzy poszczególnymi etapami na drodze do zrealizowanego projektu – dzięki temu nie ma przestojów, kolejne czynności wykonywane są na czas, a klient otrzymuje swoje zamówienie w terminie.

Konieczna jest także kontrola jakości na każdym etapie realizowanego zlecenia, aby uniknąć poprawek już ukończonego produktu, a także ewentualnego zawodu klienta i reklamacji. Zespół to nie tylko fachowcy zajmujący kluczowe miejsca przy maszynach, ale również osoby wspierające proces produkcyjny – odpowiedzialne za krojownię, dostawę nici i dzianin, czy konfekcję, magazynowanie i wysyłki, a także specjaliści pracujący bezpośrednio z klientem – doradzający najlepsze rozwiązania i ustalający szczegóły realizacyjne.

Szyjemy zarówno ciuchy pod własną marką, jak i odzież korporacyjną dla pracowników różnych firm. W BUYprint produkujemy także ubrania na eksport. Utrzymujemy stałą współpracę z wieloma klientami – dzięki 20 letniemu doświadczeniu jesteśmy stabilnym partnerem. Stale się rozwijamy i inwestujemy w sprzęt oraz w pracowników, mając na uwadze fakt, że współczesny rynek jest wymagający, a dla naszych klientów istotny jest nie tylko zakres usług i ceny, ale również zaplecze sprzętowe i umiejętności zespołu obsługującego zamówienia.

buy print logo

Profesjonalne usługi z zakresu sitodruku, produkcji odzieży oraz projektowania graficznego.

Kontakt z BUYprint
ul. Zachodnia 49-51
63-100 Śrem, Polska

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  BUYprint

Scroll to top