15 czerwca 2020
Sitodruk
pranie sitodruku

Koszulki z nadrukiem metodą sitodruku są doskonałym upominkiem reklamowym. Mogą stanowić prezent dla partnerów, kontrahentów jak i klientów oraz pracowników. Na pewno każdy często spotykam się z nadrukami okazjonalnymi. Pierwszy z brzegu przykład: limitowana edycja koszulek stworzoną z myślą o osiągnięciu ważnego dla firmy celu czy obchodzonego jubileuszu. T-shirty reklamowe sprawdzają się również jako element eventów – imprez integracyjnych czy pikników rodzinnych – jako prezent dla uczestników spotkania albo element identyfikacji obsługi imprezy. Sitodruk to metoda gwarantująca wysoką jakość nadruku oraz jego trwałość czym możemy wywrzeć pozytywne wrażenie na obdarowanych. Z takiego gadżetu mogą później cieszyć się długi czas! Koszulka z nadrukiem zostanie wykorzystana najpierw podczas okazji, na którą została zakupiona, a następnie trafi do czyjejś garderoby i będzie użytkowana prywatnie.

Zdarza się, że otrzymamy w prezencie taką odzież i zgubimy etykietę z informacją o tym w jaki sposób powinniśmy o nią dbać. Bywa też tak, że otrzymujemy koszulkę w pamiątkowym woreczku. Rozpakowujemy ją, bezwiednie odcinamy metkę i wyrzucamy ją do kosza.  Zakładamy naszą ulubioną koszulkę z logo, a po całym dniu noszenia chcemy wrzucić ją do pralki i orientujemy się, że posiadamy odzież z nadrukiem, ale nie wiemy jak o nią zadbać. Podpowiadamy więc czy można prać sitodruk na koszulkach i jak zadbać o t-shirt reklamowy.

Czy pranie sitodruku nie zniszczy nadruku?

W przypadku koszulek z nadrukiem wykonanym metodą sitodruku nie mamy się czego obawiać! Sitodruk to bardzo trwała technika – jest odporna nie tylko na spieranie, ale również na promieniowanie UV czy wilgoć. W procesie produkcyjnym druk sitowy utwardzany jest w specjalnej suszarce w temperaturze 160 stopni Celsjusza. Dzięki temu uzyskuje wówczas pełną odporność. Sitodruk można bez obaw prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Maksymalną temperaturę prania określa się jako 60 stopni Celsjusza.

Piorąc koszulkę firmową warto pamiętać o obróceniu jej na drugą stronę przed włożeniem do pralki. Dzięki temu zabiegowi zapobiegamy ścieraniu się nadruku i w rezultacie możemy z niego korzystać dłużej. Podczas prasowania koszulki pamiętajmy o tym, by nigdy nie prasować nadruku.

Niezależnie od tego czy mamy t-shirt z nadrukiem czy bez, warto pamiętać, że odzież również ma swoje wymagania dotyczące temperatury prania. Standardowa reklamowa koszulka z logo będzie prawdopodobnie wykonana ze 100% bawełny lub bawełny z domieszką. Wówczas, jeśli nie mamy metki czy etykiety i nie możemy sprawdzić wymagań producenta, najbezpieczniej będzie wyprać ją w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Pamiętajmy przy tym, aby nie mieszać koszulek białych z czarnymi, ani białych z kolorowymi koszulkami. Białe tkaniny łatwo farbują się od odzieży w innym kolorze. Sitodruk na białym t-shircie nie zabarwi koszulki ponieważ został wcześniej odpowiednio utrwalony jak zostało wcześniej wspomniane.

buy print logo

Profesjonalne usługi z zakresu sitodruku, produkcji odzieży oraz projektowania graficznego.

Kontakt z BUYprint
ul. Zachodnia 49-51
63-100 Śrem, Polska

© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  BUYprint

Scroll to top