Żyjemy w kraju dosłownie zalewanym przez tanią odzież z Azji. Nie zdajemy sobie sprawy jak rzadko zdarza nam się założyć ubrania produkowane w polskich szwalniach. Jednak należy również przyznać, że nasza świadomość konsumencka wciąż rośnie. Coraz częściej doceniamy rodzimą produkcję za jej jakość i trwałość. Doceniamy również zalety wspierania lokalnego biznesu. Coraz więcej klientów zadaje pytanie skąd pochodzi dany produkt albo jakie posiada certyfikaty. Myślimy nie tylko o cenie, ale również o bezpieczeństwie.
Przy zakupie towarów w ilościach hurtowych nie sposób jednak nie zastanowić się nad tą pierwszą. Jaki jest koszt uszycia koszulki w lokalnej szwalni odzieżowej? Jaką korzyść uzyskamy nawiązując współpracę z polską szwalnią? To najważniejsze pytania na jakie próbujemy sobie odpowiedzieć podejmując decyzję. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pierwsze z nich. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i obserwowania postów z hasztagiem #szwalnia, aby dowiedzieć się więcej z kolejnych artykułów!
Spis treści
Jakie koszta ponosi szwalnia?
Zacznijmy od tego jakie koszty musi ponieść szwalnia, aby uszyć serię koszulek na zamówienie. W pierwszej kolejności będą to koszty stałe: pracownicy szwalni oraz koszty utrzymania lokalu. W kosztach utrzymania lokalu zawierają się zarówno media, jak i konserwacja urządzeń. W szwalni pracują nie tylko szwaczki. Potrzebne są także osoby do wykrojenia ubrań, obsługi urządzeń np. dziurkarki czy magazynierzy.
Następnie weźmy pod uwagę koszty związane już bezpośrednio z szyciem koszulki. Koszt projektu i konstrukcji danego modelu jest przez szwalnię ponoszony tylko raz. Z reguły nie jest więc wliczany w koszt koszulki szytej na zamówienie. Jeśli mowa o wyprodukowaniu własnej, unikatowej kolekcji odzieży wg. autorskich projektów, jest to wyceniane oddzielnie.
Głównym kosztem będzie naturalnie zakup dzianiny. Na uszycie jednej koszulki potrzebujemy około 2 m2 materiału, a także nici. Szwalnia odzieżowa nie wycenia oddzielnie kosztu dla każdego rozmiaru i koszt materiału jest uśredniany. Czasem wyjątek stanowią koszulki w nietypowych, dużych rozmiarach np. XXXL.
Czym byłaby koszulka bez metki? Weźmy zatem także pod uwagę koszt wyprodukowania i wszycia metek. Z reguły dwóch na koszulkę. Jednej rozmiarowej wszytej od wewnętrznej strony na karku. Drugiej od wewnętrznej strony na talii czy pasie – z instrukcją, symbolami i oznaczeniami prania. Wymienione powyżej koszty składają się na podstawową, hurtową cenę polskiej koszulki. Zamawiający może zamówić dodatkowo indywidualną konfekcję każdej koszulki, wszycie własnej metki czy nadruk.
Dlaczego warto zamawiać ubrania w polskich szwalniach?
Jeśli rozważasz zakup polskiej koszulki w hurcie, najbezpieczniej przyjąć, że będzie to koszt dwukrotny względem taniej odzieży z importu. Dlatego warto sobie odpowiedzieć na pytanie czy ważna jest dla Ciebie jakość i trwałość odzieży oraz wsparcie polskiego biznesu? Jeśli na przynajmniej część pytań odpowiedziałeś twierdząco – zapraszamy do kontaktu z naszą szwalnią. Chętnie przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę odzieży z naszej szwalni ciuchów.
Dodaj komentarz