Contents
Sitodruk na Twojej odzieży reklamowej
Sitodruk jest metodą niezwykle uniwersalną, za którego główną zaletę uważa się najwyższą trwałość nadruku. Dzięki nowoczesnym maszynom MHM możemy zapewnić naszym klientom precyzyjne nadrukowanie 8 kolorów. Sitodruk na koszulkach, zwłaszcza ciemnych i czarnych, wymaga, aby jednym z kolorów był podkład, co oferujemy jako standardowe rozwiązanie, dzięki czemu uzyskujemy jeszcze lepszą trwałość i wysoką jakość sitodruku. Warunkiem opłacalności tej metody są większe nakłady – wykonujemy nadruki już od 10 sztuk, jednak najkorzystniejszym rozwiązaniem są nakłady od 100 sztuk wzwyż. W naszym zakładzie realizujemy około 10 000 nadruków dziennie – dzięki temu możemy zagwarantować krótkie terminy wykonania typowych zleceń.
Maksymalny format nadruku to 70×100 cm, czym wyróżniamy się wśród naszej konkurencji. Zamawiając u nas sitodruk na koszulkach czy pozostałej odzieży, nasi klienci mają pewność wysokiej jakości, ponieważ każdy produkt, który zakończy swoją drogę na linii produkcyjnej poddawany jest podwójnej kontroli jakości.
Nasza drukarnia sitodrukowa to także gwarancja bezpieczeństwa użytkownika końcowego produktu, który jest u nas zamawiany, ponieważ korzystamy wyłącznie z farb posiadających certyfikat Eco Passport – zgodny z Oeko-Tex Standard 100. Zgodnie z zasadami sztuki stosujemy naprzemiennie dwa rodzaje farb: wodne oraz plastizolowe. Farby wodne pozwalają uzyskać żywe i wysoko nasycone barwy, natomiast farby plastizolowe zapewniają wysoki współczynnik krycia. Wykonując sitodruk na koszulkach bądź sitodruk na bluzach często jesteśmy pytani o możliwość uzyskania efektu „WOW”, dlatego najbardziej wymagającym klientom proponujemy wykonanie sitodruku z efektami, np. efektem złota, srebra, puff, HD, zamszu i tym podobnych.
Jeśli chciałbyś otrzymać od nas katalog prezentujący sitodruk z efektami prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Na czym drukujemy?
Nasza drukarnia sitodrukowa to zakład, w którym realizowany jest cały proces technologiczny sitodruku. Dzięki temu uzyskujemy pełną kontrolę zarówno nad jakością jak i terminowością zleceń. W swojej ofercie mamy:
- sitodruk na koszulkach
- sitodruk na bluzach
- sitodruk na torbach bawełnianych
- sitodruk na torbach polipropylenowych
- sitodruk na torbach poliestrowych
- sitodruk na plecakach
- sitodruk na parasolach
Na czym polega sitodruk?
Inaczej zwany drukiem sitowym bądź serigrafią, sitodruk jest techniką nadruku, w której matrycą drukującą jest specjalny szablon nałożony na drobną siatkę. W naszej drukarni sitodrukowej korzystamy z najnowocześniejszej metody przygotowania formy drukowej, którą jest zastosowanie emulsji światłoczułej. Wykonanie odbitki polega na przetłoczeniu farby przez matrycę – dzięki temu miejsca nie drukujące pozostają zakryte. Tę czynność można wykonywać ręcznie lub – jak w naszym zakładzie – z użyciem pras sitodrukowych. Farba rozprowadzana jest po całej powierzchni siatki za pomocą rakli. Szablon usuwany jest za pomocą odwarstwiacza.
Jakie są zalety sitodruku?
Jak zostało wspomniane wcześniej, za główną zaletę sitodruku uważa się jego trwałość – dzięki wysokiej jakości farbom drukarskim nadruki są odporne m.in. na spieranie, promieniowanie UV, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Ponadto sitodruk gwarantuje wysokie nasycenie barw, co uzyskiwane jest również przez dużą ilość, wysokiej jakości farb. Kolejną zaletą jest uniwersalność, ponieważ sitodruk można stosować na wielu, bardzo różnych materiałach; w naszej drukarni sitodrukowej są to tkaniny, bawełna i dzianiny, a także materiały sztuczne.
Kilka słów o historii sitodruku
W historycznym ujęciu technika sitodruku wywodzi się od metod druku szablonowego, znanego i stosowanego już od tysięcy lat w Japonii. Za twórcę sitodruku uważa się właśnie japończyków – Youzensai Miyasaki oraz Zisukeo Hirose. Pierwszy z nich już w XVII wieku korzystał z tej metody do zdobienia kimon, drugi z kolei w XIX wieku wynalazł szablon, który pozwalał na naniesienie wyciętego z papieru motywu na napiętą na drewnianej ramie siatkę, wykonaną z włosów. Europejska historia sitodruku zaczyna się wraz z początkiem XX wieku i Samuela Simona, który opatentował metodę sita, nazwaną przez niego silk-screen w Wielkiej Brytanii. Sitodruk upowszechnił się w połowie XX wieku, najpierw jako technika poligraficzna, a później również jako artystyczna – tzw. serigrafia.